Oferta educationala

OFERTA EDUCATIONALA

MOTTO: “Our children more precious than any pearl”

Gradinita Degetica Royal Palace reprezinta pentru copii mediul ideal pentru a-si descoperi si  dezvolta aptitudinile si personalitatea. Un mic univers “de poveste” , unde copiii pot fi capabili sa asculte, sa dialogheze si sa relationeze intr-un mod prietenos si creativ.

Gradinita Degetica Royal Palace ofera un program educational solid si complex, bazandu-se pe Curriculum-ul National al invatamantului prescolar.

Oferta educationala propusa de Gradinita Degetica Royal Palace este complexa, variata si adaptata cerintelor varstei prescolare.

INCLUSE IN TAXA DE SCOLARIZARE:

Activitati din Curriculum National – Activitati pe domenii experientiale

• Domeniul Limba si Comunicare
    • Educarea limbajului
  • Domeniul Stiinta
    • Activitate matematica
    • Cunoasterea mediului
  • Domeniul Estetic si Creativ
    • Educatie plastica
    • Educatie muzicala
  • Domeniul Om si Societate
    • Educatie pentru societate
    • Activitate practica
  • Domeniul Psiho-motric
    • Educatie fizica

Activitati optionale:

• Limba engleza “Learn with Music” – 8 sedinte/ luna – inclus in taxa de scolarizare
  • “Arta actorului” – 4 sedinte /luna – inclus in taxa de scolarizare
  • “Bunele maniere” – 4 sedinte /luna – inclus in taxa de scolarizare
  • Dans modern – 4 sedinte / luna – inclus in taxa de scolarizare

Materialele auxiliare si rechizitele necesare desfasurarii procesului instructiv-educativ;

Proiecte si parteneriate derulate la nivelul institutiei sau in colaborare cu alte institutii;

Concursuri si evenimente la care participa gradinite, scoli, alte institutii ( de stat sau particulare).

Spectacole de teatru pentru copii prezentate in cadrul gradinitei.

NU SUNT INCLUSE IN TAXA DE SCOLARIZARE:

• Sah –  4 sedinte / luna
  • Atelier de arta plastica – 4 sedinte / luna
  • Arte martiale – 4 sedinte / luna
  • Cursuri de inot si tenis – 8 sedinte/ luna – se vor desfasura doar daca se formeaza grupe cu un anumit numar de copii

Toate cursurile prezentate in oferta se desfasoara cu profesori de specialitate, avand ca suport programe special concepute si adaptate nivelului prescolar.

Gradinita Degetica Royal Palace ofera urmatoarele variante de program:

Varianta program I: 08:00 – 13:00

Mic dejun, activitati liber-alese, activitati frontale, activitati complementare, gustare – fructe, activitati optionale, masa de pranz.

Varianta program II: 08:00 – 18:30

Program I + program de somn, gustare, activitati liber-alese, jocuri si alte tipuri de activitati propuse, activitati recuperatorii, activitati optionale.

Program de odihna/somn: 13:30 – 15:30

Vacante:

Gradinita functioneaza pe tot parcursul anului cu exceptia sarbatorilor legale libere, vineri inaintea sarbatorilor pascale si 24 si 31 decembrie, a cazului in care sunt intrerupte utilitatile din motive care nu tin de institutia noastra, cat si in cazul suspedarii cursurilor de catre Ministerul Educatiei Nationale sau de catre Inspectoratul scolar. Anual, in perioada 01- 07 a lunii august, gradinita va fi inchisa pentru igienizare.

Va multumim ca ne-ati ales si ne dorim sa fim parteneri in educatia copiilor dumneavoastra!